Czym jest CyberSkiller?

CyberSkiller to polska, kompleksowa, interaktywna, oparta na chmurze, platforma do praktycznej edukacji IT.

Unikalne rozwiązanie edukacyjne

Stworzone przez ekspertki, wykładowców akademickich oraz dydaktyków, z myślą o rozwoju kompetencji IT i nowoczesnym nauczaniu informatyki.

Wirtualne środowisko nauki

Środowisko do nauki programowania i wirtualne laboratoria w chmurze są dostępne w każdym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu.

Śledzenie postępów kształcenia

Analityka postępów w kształceniu oparta na aktualnych danych z użytkowania platformy jest zbierana i analizowana w czasie rzeczywistym.

Dla kogo?

Fukcjonalności dostosowane do potrzeb profilu użytkownika

Rozwiązanie dla szkół, uczelni i biznesu. Opis na dwie lub trzy linijki wprowadzający do poszczególnych ról poniżej. Lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum

Układają harmonogram zajęć, udostępniają zadania i kontrolują przebieg procesu uczenia w stałym kontakcie z kursantami i i kursantkami.

Sprawdź ofertę dla Szkół Podstawowych, Liceów i Techników

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Pusta sekcja. Edytuj stronę aby dodać treść.
Zadania Programistyczne

Od nauki do praktycznego treningu umięjętności

CyberSkiller dostarcza wirtualne środowisko kodowania (IDE), dostępne w przeglądarce internetowej, umożliwiając uczniom pisanie kodu w różnych językach programowania. W przypadku zadań programistycznych nasza technologia pozwala na natychmiastowe przekazywanie uczniowi informacji zwrotnej, włączając w to walidację napisanego kodu. Jest to możliwe nawet w przypadku zaawansowanych zadań z zakresu sztucznej inteligencji czy programowania sieciowego.

Zobacz jak to działa
Python
PHP
Java
Bash
C
SQL
HTML
CSS
Zadania Labolatoryjne w chmurze

Automatyczne tworzenie wirtualnego środowiska pracy

Praktyczne laboratoria w chmurze umożliwiają wykonywanie zadań z zakresu Systemów Operacyjnych, Sieci Komputerowych oraz zaawansowanej infrastruktury IT bez konieczności skomplikowanej konfiguracji. Zagadnienia te są kluczowe dla specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa oraz DevOps – administratorów infrastruktury teleinformatycznej.

Laboratoria są dostępne za pośrednictwem platformy CyberSkiller. Po ustanowieniu szyfrowanego połączenia VPN z laboratoriami CyberSkiller, poprzez jedno kliknięcie tworzone jest profesjonalne środowisko pracy IT, dostępne w chmurze jako zdalna wirtualna maszyna. Każda osoba ucząca się otrzymuje laboratorium tylko dla siebie, co zapewnia pełen komfort pracy i bezpieczeństwo.

Zobacz jak to działa

Instalacja i konfiguracja środowiska wirtualnego

Konfiguracje środowiska można wykonać na dowolnym komputerze z systemem GNU/Linuks, Windows lub MacOs. Instalacja wirtualnej maszyny jest prosta i intuicyjna.

Nawiązanie szyfrowanego połączenia VPN z CyberSkiller

Połączenie z laboratorium CyberSkiller odbywa się poprzez szyfrowane połączenie VPN – aby ułatwić proces, dołączamy plik konfiguracyjny.

Uruchomienia zadania w środowisku laboratorium

Wystarczy jedno kliknięcie, aby uruchomić zadanie i rozpocząć jego wykonywanie w wirtualnym środowisku.

Zaawansowane raporty i analizy postępów nauki

Śledź osiągnięcia kursantek i kursantów oraz identyfikuj obszary, które wymagają dodatkowego wsparcia. Raporty i analizy umożliwiają dostosowanie strategii edukacyjnej, co skutecznie wspiera rozwój indywidualnych umiejętności uczniów oraz pozwala na lepsze dostosowanie procesu nauczania do ich potrzeb.

Śledzenie wydajności nauczania

Oceniaj skuteczność kursów, śledź postępy poszczególnych kursantek i kursantów, a także innych parametrów dzięki analizom opartym na danych.

Wczesne wykrywanie trudności

Wykrywaj trudności w nauce zarówno indywidualnych kursantów i kursantek, jak i całej grupy. Dzięki takiej wiedzy, osoba prowadząca może szybko zareagować, lepiej planować lekcje i dostosowywać metody nauczania do indywidualnych potrzeb grupy.

Interaktywne i angażujące kursy

Nasza platforma to przejrzyste kursy projektowane metodą Learning Experience Design, która między innymi polega na świadomym wykorzystaniu cyfrowego środowiska w procesie uczenia. Kursy CyberSkiller podzielone są na obszary tematyczne oraz zadania. W zadaniach wykorzystywane są edytor kodu, laboratoria programistyczne, materiały wideo, materiały tekstowe, grafiki, karty pracy, quizy – wszystko w zależności od charakteru kursu.

Wsparcie tutorek i tutorów

Wsparcie na każdym etapie nauki to integralna część naszej platformy edukacyjnej. Kursanci i kursantki mogą liczyć na dedykowaną pomoc zawsze, kiedy tego potrzebują, co gwarantuje indywidualne wsparcie i ułatwia osiągnięcie sukcesów edukacyjnych.

Certyfikat

Po każdym ukończonym kursie uczestniczki i uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności.

Automatyczna weryfikacja zadań programistycznych

Zadania programistyczne oraz laboratoryjne mają wbudowaną technologię automatycznego sprawdzania. Dzięki temu osoba ucząca się może w kilka sekund automatycznie sprawdzić sprawdzić poprawność wykonywanych zadań i otrzymać natychmiast informację zwrotną na ich temat. Osoba prowadząca kurs ma wgląd w historię rozwiązań uczestniczek i uczestników, dzięki czemu wie, za którym podejściem zadanie zostało rozwiązane i jakiego rodzaju błędy były popełniane.

Angażowanie poprzez grywalizację

CyberSkiller wykorzystuje elementy grywalizacji, aby stworzyć angażujące środowisko edukacyjne. Wszystkie zadania na platformie mają określoną liczbę punktów do zdobycia, przyznawaną w zależności od ich stopnia trudności. Na podstawie wykonanych zadań i zdobytych punktów, tworzone są indywidualne tabele wyników oraz rangkingi grupowe. System udostępnia 5 kategorii wyników, dzięki czemu każda osoba znajdzie obszar, w którym się wyróżnia, i uzyska dodatkową motywację do pogłębiania wiedzy i umiejętności. Każdy użytkownik platformy indywidualnie podejmuje decyzję, czy chce, aby jego wyniki zostały uwzględnione w rankingach CyberSkiller, czy nie.

Pozostałe funkcjonalności

Odkryj wszystkie możliwości

Harmonogram

Zarządzaj w jakich terminach mają być udostępniane poszczególne obszary tematyczne kursu i zadania. Udostępnij wszystkie naraz lub cyklicznie.

System oceniania

Podejmij decyzje, czy chcesz wystawiać ocenę z danego kursu oraz ustawić własne kryteria zaliczenia.

Wsparcie wielu języków

Korzystaj z platformy i materiałów w języku polskim i angielskim, a w razie potrzeby zgłoś nam zapotrzebowanie na inny język.

Edycja zakresu treści

Zarządzaj zakresem udostępnianej treści i materiałów dostępnych na platformie dla kursantów i kursantek.

Statystyki indywidualne i grupowe

Weryfikuj postęp całej grupy – widząc status wykonania poszczególnych zadań w danym kursie oraz całkowity progress.